• Przyprowadzając dziecko do przedszkola,rodzice zobowiązani są do wypełnienia stosownych oświadczeń

OŚWIADCZENIA RODZICA / OPIEKUNA PRAWNEGO DZIECKA, UCZĘSZCZAJĄCEGO DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 52 W KATOWICACH

1. Zapoznałem/łam się i  akceptuję procedury obowiązujące w przedszkolu podczas trwania pandemii COVID-19.

2.Oświadczam, że zapoznałem moje dziecko z warunkami i zasadami przebywania  w przedszkolu                               w aktualnej sytuacji tj.:

- rozstania z rodzicem w „wyznaczonej strefie” (przedsionek)

- ograniczone kontakty z rówieśnikami

- korzystanie z wyznaczonych zabawek

- przestrzeganie zasad higieny i spożywania posiłków.

3. W związku, z przyprowadzeniem dziecka do przedszkola jestem świadomy/a możliwości potencjalnego zarażenia się mojego dziecka, mnie, moich domowników, wirusem COVID-19.

4. Oświadczam, że ja, moje dziecko oraz pozostali domownicy nie jesteśmy objęci kwarantanną i jesteśmy zdrowi.

5.W czasie przyjęcia dziecka do przedszkola nie wykazuje ono niepokojących objawów tj. katar, kaszel, gorączka, duszności, wysypka, ból brzucha, biegunka  itp.

6. Oświadczam, że ja i moja rodzina w ostatnim czasie nie mieliśmy  kontaktu  z osobami, które wróciły                     z zagranicy lub odbywały/ odbywają  kwarantannę.

7.Wyrażam zgodę na mierzenie temperatury mojemu dziecku zgodnie z procedurami.

Oświadczam, że przyjmuje do wiadomości, że dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola, jeżeli jego temperatura zmierzona przy wejściu będzie wyższa od tej określonej w procedurze placówki.

8. Moje dziecko nie będzie przynosiło do przedszkola żadnych zabawek ani przedmiotów z zewnątrz.

9. Zostałem/łam poinformowany/a, iż zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego dziecko nie będzie wychodziło na spacery, wycieczki poza teren przedszkola.

10.W przypadku gdyby u mojego dziecka wystąpiły niepokojące objawy chorobowe

zobowiązuję się do każdorazowego odbierania telefonu od opiekunów przedszkola,

odebrania dziecka w trybie natychmiastowym z wyznaczonego w przedszkolu

pomieszczenia do izolacji - Izolatka.

11. O każdorazowej zmianie powyższych oświadczeń natychmiast powiadomię Dyrektora

Przedszkola.

12. Oświadczam, że zostałem poinformowany o możliwości wyłączenia  funkcjonowania przedszkola
          w przypadku zaistnienia zagrożenia wynikającego z możliwości rozprzestrzeniania się wirusa COVID -19
           w placówce.

13.Oświadczam, że przyjmuję do wiadomości, że dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola jeżeli w danym dniu liczba dzieci przebywających w placówce przekroczy limity określone w wytycznych GIS.

14. Jestem świadomy/a, iż podanie nieprawdziwych informacji naraża na utratę zdrowia, kwarantannę wszystkich uczestników opieki i ich rodziny.

15. Oświadczam, że znane mi są zapisy art. 233 § 1 Kodeksu Karnego (Dz. U. 2018 poz. 1600) mówiącego
          o tym iż składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zezna nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności
          od 6 miesięcy do lat 3.

W celu szybkiego kontaktu podaję aktualny - aktywny numer telefonu. ……………………..

**************************************************************************************************************************************************

OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że jestem pracownikiem systemu ochrony zdrowia/służb mundurowych/handlu/przedsiębiorstwa produkcyjnego realizującego zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19.