• "Ćwicz razem ze mną"

Rozwój sprawności ruchowej przedszkolaka. Ćwiczenia gimnastyczne  Wydawnictwo Szkolne PWN

Innowacja pedagogiczna "Ćwicz razem ze mną" opiera się na metodzie Ruchu Rozwijającego stworzonej przez Weronikę Sherborne (ang. fizjoterapeutkę, nauczycielkę tańca i ruchu) w oparciu o wczesnodziecięce zabawy rodziców z dziećmi.

Nazwa metody - Ruch Rozwijający - odzwierciedla jej główne założenia, a mianowicie : rozwijanie za pomocą ruchu świadomości własnego ciaa i otaczającej nas przestrzeni, usprawnianie ruchowe, dzielenie przestrzeni z innymi osobami praz nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu za pomocą ruchu.

Sesje ruchowe prowadzone są we wszystkic grupach wiekowych. Są one przede wszystkim wspaniałą zabawą, której towarzyszy radość i śmiech. Udział w nich wpływa stymulująca na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka.