• Procedura rekrutacji MP 52


        •                                        

           

          Procedura rekrutacji

          do

          Miejskiego Przedszkola nr 52

          w Katowicach

          na rok szkolny 2017/2018

           

          Podstawa prawna:

          - Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59)

          - Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę- Prawo Oświatowe

            (Dz. U. z 2017 r. poz.60)

          - Statut Miejskiego Przedszkola Nr 52 w Katowicach

           

          • I etap rekrutacji
          1. Rekrutacja dzieci do przedszkola przeprowadzana jest w oparciu o zasadę powszechnej  dostępności, o  jednolite zasady przyjmowania dzieci do  publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest miasto Katowice.
          2. Rekrutację dzieci do przedszkola prowadzi się w formie elektronicznej, co roku, według harmonogramu ustalonego przez organ prowadzący.
          3. Terminarz i zasady rekrutacji na dany rok szkolny jest wywieszany w miejscu ogólnodostępnym dla rodziców.
          4. Całość prac związanych z procesem rekrutacji na dany rok szkolny prowadzi, powołana przez Dyrektora, Komisja Rekrutacyjna.
          5. Dzieci są przyjmowane do przedszkola zgodnie z kryteriami zawartymi w aktualnie obowiązujących przepisach prawa oświatowego oraz ustalonymi przez organ prowadzący przedszkole.
          6. Dzieci niebędące obywatelami polskimi są przyjmowane do przedszkola na warunkach i w trybie dotyczącym obywateli polskich.
          7. O miejsce w publicznym przedszkolu mogą ubiegać się również dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
          8. Rodzice dzieci uczęszczającychdo przedszkola corocznie, przed rozpoczęciem rekrutacji w terminie wyznaczonym przez dyrektora - składają deklarację o woli kontynuowania wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.
          9. Brak złożonej deklaracji jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.
          10. Rekrutacje prowadzi się na miejsca wolne w placówce i liczba dzieci przyjętych nie może przekroczyć liczby miejsc w przedszkolu.
          11. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria lokalne.
          12. Organ prowadzący określa dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów.
          13. Jeżeli w przedszkolu pozostaje ostatnie wolne miejsce, a liczba kandydatów na to miejsce, mających te samą liczbę punktów, jest większa niż 1, wówczas wyboru kandydata dokonuje Komisja rekrutacyjna woparciu o dodatkowe , własne kryteria.
          14. Rodzice kandydatów, którzy zostaną zakwalifikowani do przedszkola na danyrok szkolny mają obowiązek podpisania oświadczenia potwierdzającego wolę przyjęcia dziecka do przedszkola.

          II etap - rekrutacja uzupełniająca

          1. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnegoprzedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, dyrektor przedszkola przeprowadza postępowanie uzupełniające.
          2. Do postępowania uzupełniającegostosuje się zasady obowiązujące wrekrutacji podstawowej.

           

          III etap – po zakończonej rekrutacji uzupełniającej

          O przyjęciu dziecka do  przedszkola, po zakończonej rekrutacji uzupełniającej oraz  w trakcie roku szkolnego, decyduje  dyrektor przedszkola .

          IV Informacje uzupełniające.

          1. Rodzice /opiekunowie/, którzy z różnych względów rezygnują z przyznanego miejsca w przedszkolu, zobowiązani są niezwłocznie powiadomić o tym Dyrektora placówki.
          2. Dane osobowe kandydatów zgromadzone podczas postępowania rekrutacyjnego przechowywane są do końca okresu, w których dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego, natomiast dane kandydatów nieprzyjętych przechowywane są przez okres jednego roku, za wyjątkiem sytuacji złożonej do sądu skargi na rozstrzygnięcie dyrektora, zakończonej prawomocnym wyrokiem.
          3. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola,
          4. Uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica z wnioskiem. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.
          5. kandydata może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
          6. Dyrektor przedszkola rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.
          7. Decyzja dyrektora dotycząca wniesionego przez rodziców odwołania jest ostateczna.

           

           

           

          Procedura wchodzi w życie z dniem 10.04.2017 r.